Môže matcha preventívne pôsobí na rakovinu?

Pomerne dobre j preukázanú, že u žien žijúcich v Ázii DOCHÁZÍ oveľa mene často k výskytu rakoviny pŕs, ako u žien z ostatných oblastí. Jedným z možných vysvetlení, ktoré sa v súvislosti s tím predaji va bolo skúmanie, je veľká obľube zeleného čaju v tejto časti sveta. V porovnaní so západného krajiny sa zelený čaj v Ázii konzumuje Pomerne veľa. Pevné prepojenie medzi zeleným čajom a liečba rakoviny sa zatiaľ nepreukázalo, avšak ako dobrý prostriedok na prevenciu nádorových ochorení Môžeme zelený čaj pokojne označiť. Samozrejme v prípade, že sa ho každý deň vypije dostatočné množstvo. V tomto Ohledne sa Pomerne často skloňuje práve práškový zelený čaj matcha, ktorého jediný šálka vydá približne za desať šálok bežného zeleného čaju.

Tento špeciálny japonský čaj je známa ako výborný zdroj minerálov a hlavne radu dôležitých vitamínov. V tradičnom obřadním čaji tak nájdeme vitamíny A, B, C, E či K. Tento čaj si pokojne Môžeme pripraviť aj ako ochutená nápoj pre bežný deň.

Okrem týchto dôležitých významu také dôkladné skúmanie čaju matcha napovie, že je v ňom prítomnosť bohaté množstvo katechínov, Což sú látky fungujúce ako dosť silné antioxidanty, s ktorými sa vážené celá rada pozitívnych efektov na Ľudský organizmus. Ich príjem teda funguje ako účinná prevencia ochorení srdca a ciev, ale také pomáha v prípade rozvoja žalúdočných vredov. Tiež fungujú na podobné princípy ako niektorých látky s preventívnym účinkom proti mnohým druhom rakoviny. Asi najčastejšie sa v tejto súvislosti hovorí o rakovine hrubého čreva. Spolu s tím výsledky niektorých klinických štúdií naznačujú možnú súvislosť pravidelného pitia silnejšieho zeleného čaju so znížením rizík na rozvoj rakoviny pažeráka. Okrem toho katechíny prítomné v zelenom čaji dokážu znižuje riziko výskytu mutácie v organizme.

Z katechín obsadené v čaji matcha by sme na prvé miesto Meli menovať hlavne katechín EGCG, ktorý okrem popísaných účinkov dokáže efektívne potláča účinky nežiaducich voľných radikálov. Medzi typické zdroje voľných radikálov Patrí UV žiareniu, rádioaktívnymi látkami či väčšinou látok, ktoré spôsobujú poškodenie bunkovej DNA. Z celkového obsahu katechín prítomného v čaji matcha tvorí spomínaný katechín EGCG Približne Sedes percent, Čo je naozaj veľké číslo. Presne z toho dôvodu takejto matcha Predstavuje tak cennú formu prevencie.

Podľa jedného starého japonského príslovie je v prípade ochorenia rakovinou potrebné každý deň vypiť Presne desať hrnčekov zeleného čaju. Súdobá medicína je v prípade prevencie rakoviny o niečo mene Prísny a zvyčajne sa preto uvädať, že ako účinná prevencia poslúži vypiť denne medzi štyrmi až siedmimi šálky zeleného čaju. Ak by sa vám toto množstvo stále zdalo vysoké, potom je pre vás ideálnou voľbou čaj matcha, ktorého jediný šálka obsahuje približne desaťnásobok účinných látok, ktoré sa nachádzate v bežnom náleve pripravenou z obyčajného zeleného čaju. Aj v prípade, že príliš neholdujete chuti a vôni zeleného čaju ako takého, nájdete v čaji matcha skvelého pomocníka v prevencii a Liečba nádorových ochorení.